Sponsor Reklam

Adil Kullanım Kotası Artıyor

In Haberler

BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) internet kullanıcılarını canından bezdiren adil kullanım kotasına yönelik yaptığı çalışmalar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. İnternet kullanıcılarının tamamı tarafından eleştirilen ve şikayet edilen adil kullanım kotası (AKK) hakkında yakın zamanlarda başlattığı çalışmaları titizlikle yürüten Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bu konuda yaptığı çalışmalar neticesinde ilk adımları atmaya başlıyor. İnternet kullanıcıları tarafından AKK’nin kaldırılması adına çeşitli kampanyalar ve etkinlikler düzenlenmişti.

AKK belasına tepkilerini yoğun bir şekilde gösteren internet kullanıcıların sayısının da günden güne artması ile birlikte bu durum hakkında çalışmalarını başlatan ve çözüm bulmak adına çalışmalar başlatan BTK, yaptığı çalışmalar hakkında önemli bir bilgilendirme yaptı. BTK tarafından belirtilenlere göre AKK sıkıntısına yönelik çözümün kota aşımının ardından yaşanmakta olan hız düşürme işlemine yönelik başlatılacak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu daha öncelerde AKK limitine takılan kullanıcılar için verilen kotaların daha da yukarılara taşımaya çalışacaklarını dile getirmişlerdi. İkinci bir alternatif olarak ise AKK belasına takılan kullanıcıların hızlarında ki düşüşe yönelik bir iyileştirme yapılacağı belirtilmişti.

Bununla birlikte AKK ile birlikte aldığınız hız ne kadar olursa olsun 3 Mbps ile limitlendiriliyordu bu hız artık 5 Mbps ile limitlendirilecek. Yapılan bu düzenleme internet kullanıcılarını tatmin edeceğe benzemiyor. Fakat yine de yapılan düzenleme bizlere umut ışığı olmuş durumda. “Tüketici taleplerini dikkate alacağız. Operatörleri, hızı artırmaya davet ediyorum. Adil kullanım kotası makul seviyelere çekilecek” şeklinde bir açıklama yapan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu başkanı Ömer Fatih Sayan konu hakkında ki çalışmaların devam ettiğini ve bizleri bilgilendirmeye devam edeceklerini dile getirdi.

Tags: #adil kullanım kotası #akk #akk hız limiti #akk kalkıyor #Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu #btk

author
Author: 
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi
Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi Cumhurbaşkanı
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD, 7. nesil AMD Pro işlemcileri Duyurdu
AMD tarafından bugün yaptığı açıklama da iş
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Aynı Gün Arçelik Servis Hizmeti Burada!
Teknoloji dünyasında her markaya yer var ancak
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Türkiye Çıkış Tarihi
Apple’ın geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlik ile birlikte

Sponsor Reklam

Leave a reply "Adil Kullanım Kotası Artıyor"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi