Sponsor Reklam

50 Bin dolara Sennheiser kulaklık

In Donanım

Sennheiser kulaklık konusunda oldukça başarılı bir firma ve bu kalitesi ürünlerin fiyatlarına da yansıyor. Dünyanın en mükemmel kulaklığı olarak adlandırılan Sennheiser Orpheus, isimli yeni modeli gerek görüntüsü gerekse fiyatı ile aklımızı başımızdan alıyor. Daha önceden piyasada olan bu ürün görüntü ve fiyat güncellemesi ile piyasaya tekrardan sunuluyor.Sennheiser Orpheus resim

1991 yılında ürettiği Orpheus HE90 modelli kulaklığını 16 bin dolar gibi bir fiyata satmıştı ve yine 1991 yılında da orpheus HE90’ı dünyanın en iyi kulaklığı olarak adlandırmıştı. Ses ve kulaklık denilince tercih sebebi olan ve akıllara ilk gelen marka olan Sennheiser çıkarttığı ürünler ile ses ile uğraşan kişilere üstün deneyimler sunmaya devam ediyor. 25 yıl sonra çıkan Sennheiser Orpheus adına sahip kulaklık da piyasaya eskiden olduğu gibi en yüksek fiyatlandırma ile geliyor ve Sennheiser Orpheus fiyatı 50 bin dolar olacağından bahsediliyor.

Sennheiser Orpheus HE90 modeli 1991 yılında sınırlı sayıda üretilmiş bir modeldi. Gerçi seri üretime geçmiş olsalar o kulaklığa o dönemde 16 bin dolar verecek kaç kişi bulabilirlerdi orası da ayrı bir konu. Günümüzde hemen hemen 300 tane bulunan HE90 modeline günümüzde de ulaşmak mümkün fakat bunun için Ebay gibi sitelere uğramanız gerekiyor ve 25 yıllık bir kulaklık olduğundan dolayı da iki katından fazla fiyatlara satılıyor. Bir alman markası olan Sennheiser kaliteden ödün vermeyen bir marka ve Sennheiser Orpheus bu nedenle her yönü ile el yapımı olarak üretiliyor. Ürüne sahip olursanız öyle gittiğiniz her yere yanınızda götürebileceğiniz bir ürün değil. Çok rahat bir kullanıma da sahip değil. Ürün daha çok koleksiyon amaçlı tercih edilen bir kulaklık olacakmış gibi görünüyor. Şık görüntüsü ile bu işe gönül vermiş insanların ufkunu açacak bir yapıya sahip. Sennheiser Orpheus a sınıfı mos-fet türlü amplifikatör e sahip bir kulaklık. Cihazın sağ cephesinde bulunan 8 tane Dijital – analog dönüştürücü mevcut. Bu sayede 384 kHz örnekleme hızı sunuyor kullanıcılara. Sennheiser Orpheus mermer bir gövdeye ve platin kaplı diyaframlarla geliyor bunun yanında altın kaplama seramik elektrotlar ile ürünün ve sesin kalitesi en üst düzeye çekilmiş. Bu özellikleri ile piyasanın en iyisi olmaya hak kazanıyor.Sennheiser Orpheus

Tüm bu yenilikler neticesinde sadece görsel bir zenginleştirme yapılmadığını gösteriyor ve doğru malzeme tercihi ile iletkenliği arttırdıkları ve sesin kalitesindeki yükselmeyi sağladıklarını açıkça görüyoruz. Üzerinde bulunan çeviriciler sayesinde en kötü ve en düşük ses kalitesindeki ses dosyalarını yüksek kaliteli bir şekilde bizlere sunabiliyor.

10 yıldır geliştirilen Sennheiser Orpheus sonunda piyasaya çıkıyor ve getirdikleri yenilikler ile birlikte yenilenen tasarımı da 2016 yılına damga vuracağa benziyor. Sadece görüntüsü ve performansı ile de değil 50 bin dolarlık fiyatı ile damga vuracağı aşikâr. Tıpkı eski modelde olduğu gibi Sennheiser Orpheus’da sınırlı sayıda üretilmesi bekleniyor. Tahmini üretim adeti olarak da 250 adet civarında olacağı tahmin ediliyor.

Tags: #Sennheiser #Sennheiser Orpheus #Sennheiser Orpheus HE90

author
Author: 
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Drone, Tesla’nın Aklına 120 Yıl Önce Gelmiş
Nikola Tesla ile ilgili olarak her geçen
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Wi-Fi Hızınız 10 Kat Artacak
Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT) araştırmacıları tarafından
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
MediaTek Helio X30 10 Çekirdekli Olacak
Cep telefoınlarında olduğu gibi işlemci üreten firmaların
Snapdragon 830 Özellikleri
Snapdragon 830 Özellikleri
Qualcomm firması boş durmayı hiç sevmiyor. Yakında

Sponsor Reklam

Leave a reply "50 Bin dolara Sennheiser kulaklık"

Must read×

Top

dogalgaz tesisat

jigolositesi